Letné semináre v USA pre vysokoškolských pedagógov a odborníkov z praxe

10.10.2023

5 až 6- týždňové letné semináre v USA sú intenzívne akademické programy, ktorých cieľom je prehĺbiť si poznatky o spoločnosti, kultúre, hodnotách a inštitúciách v Spojených štátoch. Letný seminár pozostáva zo študijného pobytu a študijnej cesty do iného regiónu USA.  Ak si nie ste istý, či ste vhodným kandidátom/kandidátkou, aké sú kritéria, čo program zahŕňa, ako si podať prihlášku a na čo sa pripraviť, prihláste sa na informačný webinár (www.fulbright.sk). Prejdete si všetky podrobnosti programu a budete mať priestor opýtať sa na to, čo Vás zaujíma. Pripojí sa aj absolvent tohtoročného Letného semináru o ekonomike USA a trvalo udržateľnom rozvoji, aby sprostredkoval svoje skúsenosti.

Otvorenie zrekonštruovanej posluchárne FEI TUKE v spolupráci so ŠKODA AUTO a.s.

Otvorenie zrekonštruovanej posluchárne FEI TUKE v spolupráci so ŠKODA AUTO a.s.

Otvorenie zrekonštruovanej posluchárne FEI TUKE v spolupráci so ŠKODA AUTO a.s. Otvorenie zrekonštruovanej posluchárne FEI TUKE v spolupráci so ŠKODA AUTO a.s. Otvorenie zrekonštruovanej posluchárne FEI TUKE v spolupráci so ŠKODA AUTO a.s.

Slávnostný akt otvorenia posluchárne sa uskutočnil 12.10.2022. Zúčastnili sa ho zástupcovia spoločnosti ŠKODA AUTO a.s. pani Petra Meliška, MBA vedúca náboru a Employer Branding a pán architekt Ing. Vlastimil Pacek, autor návrhu posluchárne. Spoločne s pánom rektorom Technickej univerzity Dr.h.c.prof. h.c. prof. Ing. Stanislavom Kmeťom, DrSc. slávnostne uviedli poslucháreň do užívania. Spoločnosti ŠKODA AUTO a.s. v mene vedenia Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE ďakujeme za finančný dar a veríme, že našim študentom i pedagógom sa vyučovanie v novom prostredí bude páčiť.

Doktorand FEI získal na paralympiáde zlatú medailu

6.9.2021

Doktorand FEI získal na paralympiáde zlatú medailu

Doktorand FEI, Samuel Andrejčík, získal 1.9. 2021 zlatú medailu na paralympiáde v Tokiu v športe boccia v kategórii BC4: https://sportnet.sme.sk/spravy/samuel-andrejcik-zlato-boccia-ph-tokio-2020-2021

K obrovskému úspechu srdečne blahoželáme.