4th Industrial Ethernet Powerlink Award

14.11.2017

Tím mladých vedeckých pracovníkov z Katedry elektrotechniky a mechatroniky FEI TUKE pod vedením Ing. Jána Bačíka, PhD. získal 2. miesto v rámci medzinárodnej európskej priemyselnej súťaže 4th Industrial Ethernet Powerlink Award vyhlásenej organizáciou Ethernet Powerlink s projektom Pathfinder - mobilný robot pre plnenie logistických úloh v nemocničnom prostredí. Do tejto projektovo orientovanej súťaže zameranej na výskum a vývoj v oblasti priemyselných zberníc a implementácie konceptu Internet of Things do priemyslu sa celkovo prihlásilo 27 univerzitných tímov z celej Európy. Slávnostné vyhlásenie víťazov sa konalo 20.10. 2017 v rakúskom Salzburgu.

Drag

FPT Summer School 2017

14.6.2017

V termíne 26. - 30. 6. 2017 spoločnosť Fpt Slovakia realizuje už siedmy ročník úspešného projektu FPT SUMMER SCHOOL. Tento rok bude primárne zameraný na programovanie v oblastiach SMAC (Social, Mobile, Automotive a Cloud).

Účastníci budú v tímoch pracovať počas 5 dni formou krátkych SCRUM šprintov na TECH start-upoch. Program je doplnený o panelové diskusie s externými hosťami (top predstavitelia z košickej IT komunity). Zároveň si budú môcť vypočuť našich developerov a konzultantov počas “IT talks” o ich skúsenostiach z reálnych projektov. Celé podujatie je hradené spoločnosťou a teda pre účastníkov je zdarma.

Základné informácie o programe:

dátum:                 26. - 30. 6.2017

miesto:                Fpt Slovakia s.r.o., Južná trieda 6, Košice (MAPA)

info a registrácia: www.summerschool.fpt.sk

ďalšie info:          fb event

Autorská výstava obrazov Miroslava Mojžiša

22.5.2017

Fakulta elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach, Katedra teoretickej a priemyselnej elektrotechniky FEI TU v Košiciach a Slovenská elektrotechnická spoločnosť pri FEI TU v Košiciach si Vás dovoľujú pozvať na autorkskú výstavu obrazov Miroslava Mojžiša : Elektrotechnika a nebo.

Výstava sa koná pri príležitosti prvých nedožitých narodenín doc. Ing. Vojtecha Šimka, CSc.

Pozvánka      Mapa      Organizácia

T-DAY 2017

26.4.2017

Zaregistruj sa do 27.4.017 na T-DAY 2017.

Registrácia na stránke: http://www.t-day.sk/

Knovel: súťaž pre študentov vysokých škôl – do 30.4.2017

7.4.2017

Jarná súťaž Engineering Academic Challenge určená študentom vysokých škôl, ktoré majú prístup ku Knovel Library vypukne 27. marca 2017 a potrvá päť týždňov do 30. apríla. Každý pondelok bude zverejnená jedna „výzva“ a do ďalšieho pondelka možno odpovedať.

Otázky sú z piatich interdiscipli­nárnych tematických okruhov:

• Energy for a Sustainable Future
  • Human Intelligence Meets the Artificial
  • Engineering the Biological World
  • Securing Cyberspace
  • Exploring Space

Podmienkou účasti je predchádzajúca registrácia, či už ste študent, pedagóg alebo knihovník. Podrobnosti o súťaži nájdete v otázkach a odpovediach.

Prajeme veľa zdaru všetkým študentom z českých a slovenských vysokých škôl!

Viac Informácií nájdete tu.

PRACE Summer of HPC 2017

16.1.2017

Are you or is someone you know an early-stage postgraduate and late-stage undergraduate student? If so, you are invited to apply for the PRACE Summer of HPC 2017 programme, which will be held in July & August 2017. The programme consists of a training week and two months on placement at top HPC centres around Europe, the programme affords participants the opportunity to learn and share information about PRACE and HPC, and includes accommodation, a stipend, and travel to their HPC centre placement. Please visit  https://summerofhpc.prace-ri.eu for more info.

Súťaž na inovatívne riešenia v oblasti bezpečnostných systémov

2.11.2016

Firma Bonul, s.r.o.  vyhlasuje súťaž na inovatívne riešenia v oblasti bezpečnostných systémov. Bližšie informácie tu.

Náš tím postúpil vo 4. finále Startup centra TUKE 2016

21.10.2016

Dňa 14.10.2016 mladí doktorandi, Tomáš Lojka a Martin Miškuf,

zo skupiny inteligentných kybernetických systémov profesorky Zolotovej z KKUI reprezentovali výskumný tím Inteligentných kybernetických systémov

vo finále 4. kola súťaže inovatívnych nápadov Startupcentra TUKE s projektom

Enterprise IoTNet  - Lojka, Mocnej, Miškuf, Papcun.

Postúpili spolu s ďalšími tímami do predinkubačnej fázy TUKE.

IBM Summer Academy 2016 - Košice

21.10.2016

25.7.2016 v košických priestoroch IBM Slovakia sa uskutočnilo slávnostné ukončenie 2. ročníka IBM Summer Academy. Akadémia bola spoluorganizovaná s IBM v Košiciach a našou výskumnou skupinou IKS (Zolotová, Lojka, Mocnej). Akcia bola prospešná pre všetky zúčastnené strany.