Fakulta elektrotechniky a informatiky
 
 

Rádio 9

 

Internát Jedlíkova 9 sa v roku 2000 stal sídlom študentského internátneho média, ktoré dostalo meno RÁDIO 9 zmenou značky Internátneho Rozhlasového Štúdia ŠTUDER, pôsobiaceho na Technickej Univerzite už vyše 20 rokov. Dnes funguje ako klub Študentskej Rady Jedlíkova 9 -- RÁDIO 9 -- Študentské Internetové Rádio.

Pôvodne malý kolektív rozbehol projekty na obnovu techniky a samotné vysielanie. Vysielacia štruktúra nadobúdala čoraz progresívnejší charakter, pokračovalo sa spojazdňovaním väčšiny nefungujúcich búdok, experimentálnym vysielaním cez éter, atď...

Členovia rádia sa menili každým rokom, odchádzali talenty, ktoré Rádio 9 vychovalo a prichádzali noví ľudia, ktorí sa rýchlo udomácňovali. Okrem kolektívu prešli od roku 2000 prestavbou aj samotné priestory rádia. Rok 2005 sa stal rekonštrukčným pre vysielacie štúdio, ktoré v ďalšom roku nasledovalo nahrávacie štúdio. Od roku 2007 rádioví nadšenci pracujú vo vynovených priestoroch, ktoré s príslušnou technikou nakúpenou v posledných rokoch dotvárajú profesionálne prostredie. Rokmi sa podarilo priviesť do štúdia aj nové začínajúce skupiny, ba dokonca aj skupiny, ktorých mená už majú v slovenskom éteri zvuk.

Okrem nahrávacieho štúdia má Rádio 9 aj aparát pre ozvučenie, DJ aparát, osvetlenie na diskotéky, ktoré zlepšujú kvalitu práce členov rádia a umožňujú realizovať stále lepšie projekty.

Rádio 9 vysiela od nedele do štvrtku počas semestra vždy vo večerných hodinách podľa programovej štruktúry uvedenej na www.radio9.sk, kde sa dá spustiť aj jeho internetové vysielanie. Relácie sú orientované na rôzne štýly od popu cez tanečnú scénu až po čistý rock. Svojím programom sa Rádio 9 snaží zaujať čo najviac študentov, čo sa odráža aj na spôsobe moderovania a samotnej dramaturgii relácií.

Okrem svojho pravidelného programu zabezpečuje ozvučenie internátnych a školských podujatí, diskoték, plesov, koncertov, osláv, atď... Rádio 9 spolupracuje so študentskými i neštudentskými organizáciami, agentúrami, rôznymi firmami, košickými kultúrnymi inštitúciami a poskytuje priestor pre reklamu a propagáciu.

Všetky najaktuálnejšie informácie o Študentskom Internetovom Rádiu -- Rádio 9 sa dajú nájsť na našej internetovej stránke.

www.radio9.sk

 
 
Visitor :: Login ::