Fakulta elektrotechniky a informatiky
 
 

Študentská televízia

 

Študentská televízia, ako jediný študentský klub svojho druhu na Slovensku, vznikla v roku 1989. Jedna izba bola prestavaná na vysielacie štúdio a na internáte bol vytvorený televízny rozvod, vďaka ktorému mohli študenti sledovať tvorbu skupiny nadšencov, ako aj iné slovenské či zahraničné televízne programy. Neskôr boli priestory televízie rozšírené a bolo vybudované nové vysielacie štúdio. V roku 2005 prebehla rozsiahla rekonštrukcia priestorov štúdia a modernizácia vysielacej techniky.

Programová štruktúra televízie je veľmi rozmanitá. Prináša nielen zábavu a publicistiku, ale aj aktuálne správy zo školy a internátov.

Študentská televízia zaznamenala aj úspechy na medzinárodnej prehliadke filmov, ktorá sa konala v poľskom Sanoku v roku 2006.

Študenti, ktorí majú záujem o audio-vizuálnu techniku, sa v Študentskej televízii stretnú so zaujímavým technickým vybavením a môžu si vyskúšať prácu na príprave televízneho vysielania, nadobudnúť skúsenosti pri práci s kamerou či uplatniť svoju fantáziu pri strihu videa. Študentská TV poskytuje priestor mladým, kreatívnym ľuďom, ktorí nadobudnuté skúsenosti môžu uplatniť aj v profesionálnych médiách.

www.studenttv.sk

 
 
Visitor :: Login ::